Mérnökinformatikus (hálózati) felsőoktatási szakképzés
Képzés formája: nappali tagozat.
Képzés időtartama: 4 félév
A képzés célja olyan informatikus szakemberek képzése, akik képesek műszaki informatikai és információs infrastrukturális rendszerek és szolgáltatások telepítésére és üzemeltetésére, ilyen rendszerek fejlesztési feladatainak ellátására, továbbá megfelelő ismeretekkel rendelkeznek a képzés következő ciklusában történő folytatásához.
A képzés tartalma
-
A felsőoktatási szakképzések közös kompetencia modulja (angol alapfokú szakmai nyelv, szakmai és pénzügyi információ feldolgozási alapismeretek, üzleti kommunikáció, munkaerő-piaci ismeretek)
-
A képzési terület szerinti közös modul (matematikai analízis, bevezetés a számítástechnikába, programozás alapjai, programozás I, operációs rendszerek alapjai)
-
Szakképzési modul
Szakmai gyakorlat
Az egy féléves összefüggő szakmai gyakorlat külső szakmai gyakorlóhelyen, intézményben, erre alkalmas szervezetnél, vállalkozásnál vagy felsőoktatási intézményi gyakorlóhelyen teljesítendő.
Mérnökinformatikus alapképzés
Képzés formája: nappali (duális képzésben is).
Képzés időtartama: 7 félév
A képzés célja olyan mérnökinformatikusok képzése, akik képesek műszaki informatikai és információs infrastrukturális rendszerek és szolgáltatások telepítésére és üzemeltetésére, valamint azok adat- és programrendszereinek tervezési, fejlesztési feladatainak ellátására, továbbá kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusában történő folytatásához.
A képzés tartalma
-
Természettudományi alapismeretek (matematika, adatstruktúrák és algoritmusok, fizika, elektromosságtan, ...)
-
Gazdasági és humánismeretek (közgazdaságtan, vállalati gazdaságtan, ...)
-
Szakmai törzsanyag
-
Programozás modul (programozás alapjai, programozás, korszerű programozási technikák, Java, szoftvertechnológia)
-
Rendszertechnikai modul (számítógépes perifériák, digitális rendszerek és számítógép architektúrák, operációs rendszerek, számítógéphálózatok, irányításelmélet és technika, ...)
-
Informatikai rendszerek modul (adatbáziskezelő rendszerek, informatikai biztonság, ...)
-
Logisztikai mérnök mesterképzés
Képzés formája: levelező tagozat.
Képzés időtartama: 4 félév
A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik a logisztika szakterületéhez kapcsolódó természettudományos, specifikus műszaki, gazdasági/menedzsment, informatikai és ipari, közlekedési technológiai ismereteik birtokában alkalmasak a vállalatokon belüli és a vállalatok közötti anyagáramlást, valamint az ahhoz kapcsolódó információáramlást megvalósító logisztikai (áruszállítási, anyagmozgatási, raktározási, komissiózási, rakodási, anyagellátási/beszerzési, áruelosztási, hulladékkezelési) folyamatok és rendszerek elemzésére, tervezésére, szervezésére, és irányítására, valamint a logisztikai rendszerek elemeit képező logisztikai gépek, eszközök, berendezések tervezésére, fejlesztésére és azok gyártásában, minőségellenőrzésében való közreműködésre, üzemeltetésük irányítására. A képzés felkészít a vállalati logisztikai vezetői feladatok ellátására, a logisztika témakörébe tartozó kutatási-fejlesztési feladatok megoldásában való alkotó részvételre, valamint a logisztikai tanulmányok doktori képzés keretében való folytatására is.
A képzés tartalma
-
Logisztikai szoftverek
-
Anyagmozgató gépek és fémszerkezetek
-
Ellátási láncok modellezése
-
Robottechnika
-
Mesterséges intelligencia, szakértői rendszerek
Üzemmérnök-informatikus
Képzés formája: nappali tagozat.
Képzés időtartama: 6 félév
A szak egy főiskolai szintű üzemmérnök jellegű képzést valósít meg, amely gyakorlatorientált ismereteket nyújt. Az elméleti alapozásra csak annyiban fókuszál, amennyiben ez az alkalmazások megértéséhez szükséges. A képzés azt a hiányt pótolja, amely az oktatási rendszerben a középfokú informatikus és a magas szintű szoftver- és rendszerfejlesztői feladatok között van. Egy diplomával rendelkező informatikus szinte bármilyen informatikai pozícióban el tud helyezkedni. Az üzemmérnök-informatikusok elsősorban informatikai rendszerek üzemeltetési, alapfokú programozói, webfejlesztői munkakörökbe tudnak elhelyezkedni.
A képzés tartalma
-
Természettudományi alapismeretek (Bevezetés a matematikába I-II., Villamosipari anyagismeret és mikroelektronikai technológia, Elemi algoritmusok, Adatstruktúrák és algoritmusok I., Elektromosságtan)
-
Gazdasági és humánismeretek (Vállalati gazdaságtan, Vállalkozói ismeretek)
-
Szakmai törzsanyag
-
kötelező tárgyak (számítástechnika alapjai, Programozás alapjai, Programozás I-II., Web programozás I-II., Korszerű programozási technikák, Java programozás I., Szoftvertechnológia, Számítógépes perifériák, Digitális technika, Elektronikus elemek és áramkörök, Digitális rendszerek és számítógép architektúrák, Számítógép hálózatok I., Adatbáziskezelő rendszerek I-II., Operációs rendszerek, Informatikai biztonság, A rendszerfejlesztés korszerű módszerei, Szoftvermodellezés és tesztelés, Felhasználói interfészek tervezése)
-
kötelezően választható szakmai tárgy
-
Szabadon választható tárgy
-
- Szakmai gyakorlat (Tervezési és fejlesztési projektfeladat I-II.)
Szakmai gyakorlat
Az intézményen kívül teljesítendő szakmai gyakorlat a záróvizsgára bocsátás feltétele. A szakmai gyakorlat időtartama az üzemmérnök-informatikus alapképzésben legalább 8 hét (320 munkaóra). A szakmai gyakorlat duális képzésben is teljesíthető. A szakmai gyakorlat teljesítése a Tervezési és fejlesztési projektfeladat I-II. tárgyak teljesítésével történik.